הכירו אותנו!

אחדות מתוך שונות

צפה בסרטון
פרס ירושלים לאחדות ישראל הינו יוזמה א-פוליטית של משפחות יפרח, שער ופרנקל וראש עיריית ירושלים, מר ניר ברקת.

הפרס נולד מתוך תחושת האחדות שעטפה את החברה הישראלית ויהדות התפוצות בעת חטיפתם של שלושת הנערים בקיץ 2014 ונועד להעלות על נס ארגונים ויחידים בארץ ובתפוצות אשר תורמים לאחדותה של החברה הישראלית, ולעורר את יצר היוזמה לפעולות שכאלו בקרב אחרים, מתוך אמונה בחשיבות קבלת האחר ובכוחם של עם וחברה מאוחדים. יוזמי הפרס מבקשים להראות כי האחדות והסולידריות שהפגינה החברה ברגעי הצרה לא היו רק לשעתם, אלא הם מתרחשים יום יום. בראש וועדת הפרס עומד ראש העיר ירושלים לשעבר ח"כ ניר ברקת, ויחד עמו חברים בוועדה תא"ל (במיל') אמל אסעד, יו"ר ארגון צהר הרב דוד סתיו, עו"ד קרין מאיר רובינשטין – מנכ"לית ונשיאת האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות, הרב שי פירון – איש חינוך ושר החינוך לשעבר, אושרה פרידמן-סמנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה,  יו"ר הסוכנות היהודית לשעבר מר נתן שרנסקי, בעלים של כיכר השבת ישראל גולדשמיט, הרב חכם דוד מנחם, יו"ר קרן לאוטמן נעם לאוטמן, ומשפחות יפרח, פרנקל ושער. הפרס מוענק במהלך יום האחדות בטקס שנערך בבית הנשיא, והוא מהווה את שיאו של יום זה.

יום האחדות
אנו מאמינים כי למרות שישנם אנשים  הבולטים במסירותם למען האחדות, הרי שהיכולת להביא לאחדות היא איננה רק מנת חלקם של אנשים מיוחדים, אלא היא בכוחו של כל אחד ואחד מאיתנו. לכן, יצרנו יום שמשמש כיום שיא לכלל פעילויות האחדות המתפרשות על פני כל השנה ונוגעות לקהלים שונים ומגוונים. לאורך היום מתקיימות פעילויות בארץ ובחו"ל בקרב מגזרים שונים ומסגרות שונות.


יום האחדות בישראל
ביום האחדות משתתפים כמיליון ישראלים, אשר לוקחים חלק בלמעלה מ-400 אירועים ממשלתיים, בית-ספריים וקהילתיים ברחבי המדינה. האירועים שנערכים ביום זה מתמקדים ביצירת אחדות בקרב החברה הישראלית על מגוון דעותיה ומגזריה. אירועים אלו מפגישים בין דתיים וחילוניים, יהודים וערבים, קשישים וצעירים וכולל טקס הוקרה לזוכי פרס ירושלים לאחדות ישראל בית הנשיא. משרד החינוך, המשרד לשוויון חברתי והחברה למתנ"סים לוקחים גם הם חלק במאמץ, ותלמידים מכל רחבי הארץ משתתפים בפעילויות וביום לימודים מיוחד שגובש עבור יום האחדות. שיתוף הפעולה ביום זה עם כנסת ישראל, צה"ל, רשויות מקומיות, אזרחים ותיקים, אנשים עם מוגבלויות, ארגונים ותנועות נוער הופכים את יום האחדות ליום של התלכדות חברתית , ומעורר התלהבות רבה ותקווה אמתית כי האחדות תהפוך להיות מושג בלתי נפרד ממרקם החיים של החברה הישראלית.

הצלחת היום גם מצביעה על כך, שישנו רצון חזק מאד מצד "השטח" לאירועים והזדמנויות שיאפשרו לפגוש ולתווך בין דעות שונות ומגזרים מנוגדים, ושומה על כולנו לשאת באחריות החברתית הנדרשת ולייצר הזדמנויות מעין אלו.

יום האחדות ברחבי העולם
במהלך השנה מתקיימים אירועים ב-30 מדינות וב-100 ערים מסביב לעולם, שבהם משתתפים למעלה מ-800,000 איש. האירועים נערכים בבתי ספר, בתי כנסת, תנועות נוער וקהילות, וכללו לימוד, שיח, הרצאות ומופעי מוסיקה שבהם השתתפו חברי קהילות יהודיות מזרמים שונים. הענות העצומה מוכיחה עד כמה נושא האחדות יקר לרבים, ועד כמה התגייסות לעשייה למען האחדות מנפיקה תוצרים בעלי משמעות אמתית שמשפיעה על התנהלותנו היומיומית כאנשים פרטיים וכציבור.

18

tzir_a_1

 • picture-vaadat-hapras-1-mx5ft4dii4bup20ixdzdxf0wjrbirptgxooqwxmci8

  ניר ברקת– יו"ר ועדת הפרס

  ראש העיר ירושלים לשעבר
 • tn_asad-new-n0kr6sqsbgoi3bx6xyi8ohebswbzfvx1hqr95ocw5s

  אמל אסעד

  תא"ל דרוזי-ישראלי (במיל')
 • israel_goldshemit

  ישראל גולדשמיט

  בעלים של כיכר השבת .
 • karin_meir_rubinstein

  עו"ד קרין מאיר רובינשטין

  עו"ד קרין מאיר רובינשטין מנכ"לית ונשיאה האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות
 • tn_10950699_425662290923614_401846624979426471_n

  חכם דוד מנחם

  רב קהילת "היכל אוריאל"
 • DSC_0163

  נעם לאוטמן

  יושב ראש קרן לאוטמן
 • sharansky-mx5ft4dii4bup20ixdzdxf0wjrbirptgxooqwxmci8

  נתן שרנסקי

  יושב ראש הסוכנות לשעבר
 • picture-vaadat-hapras-7-mx5ft5bcoyd50nz5rwe0hwsd556vzex79tc8e7kyc0

  איריס ואורי יפרח

  מייסדי פרס ויום האחדות
 • ofir_batGalim

  בת-גלים ואופיר שער

  מייסדי פרס ויום האחדות
 • picture-vaadat-hapras-9-mx5ft3fobaakdg1w2vkrcx9fydg5k0pqlk19fnnqog

  רחלי ואבי פרנקל

  מייסדי פרס ויום האחדות

צוות הפרס

 • מיכלכבביהתמונה

  מיכל סלבני כבביה

  מנכ"לית פרס ירושלים לאחדות ישראל

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ועניין

  רוברט ואיימי בוק
  דוד וסרינה קושיצקי
  אירה ואינגבורג רנרט
  ג'יי וג'יני שוטנשטיין
  רונן הררי
  הפדרציה היהודית של ניו יורק (UJA)
  יצירת קשר
  © 2024 פרס ירושלים לאחדות ישראל
  .
  Website by ELILEV.ME | Design by WINSITE