זוכי תשע"ה 2015

זוכי פרס ירושלים לאחדות ישראל 2015

סרטון זוכי פרס ירושלים לאחדות ישראל תשע"ה

בית חב"ד בנקוק, תאילנד

בית חב"ד בנקוק פועל מזה כעשרים שנה תחת ניהולם של הרב נחמיה ונחמי וילהלם. המקום מעניק שירותים חינמיים למטיילים יהודים מישראל והתפוצות כדוגמת ארוחות שבת, פינות מנוחה, עמדות אינטרנט וסיוע במקרי מצוקה. במקום פועל בית כנסת וכן מסעדה כשרה במחירים מסובסדים. בבית חב"ד נערכות ארוחות שבת וערבי חג בהשתתפות מאות אנשים. מדי שנה מבקרים במקום כ- 100,000 איש.
לאתר בית חב"ד בנקוק

נפגשים בשביל ישראל

"נפגשים בשביל ישראל" הוא מפעל חינוכי אותו יזמו רעיה ויוסי אפנר להנצחת בנם סמ"ר אבי, שנהרג באסון המסוקים, ולזכר הנופלים במערכות ישראל ובפיגועי הטרור."נפגשים בשביל ישראל" הוא מסע רגלי לאורך שביל ישראל מאילת ועד לשאר ישוב. זהו מסע חוויתי של זיכרון, התחדשות ושיח בנופי הארץ ובשאלות העומק של החברה הישראלית, תוך הכרת השונה והדגשת המאחד. מטרתו העיקרית של המיזם היא העמקת תחושת האחדות בחברה הישראלית, תוך יצירת שיח מקרב בין אנשים שונים, הבאים ממגזרים ומרקעים שונים.

לאתר "נפגשים בשביל ישראל"

תא"ל במיל' רם שמואלי

תא"ל במיל' רם שמואלי הוא טייס קרב לשעבר בחיל האוויר, יו"ר ארגון 'השומר החדש'. ייסד את המפעל החינוכי 'ערי חינוך', הפועל לשינוי החינוך בישראל.

הקים רשת גדולה של ארגונים שנקראת 'מתחברים – בונים עתיד ביחד' שמטרתה לחבר את החברה הישראלית על כל גווניה ולקדם מחשבה על בניית עתיד משותף.

הרב חכם דוד מנחם

הרב חכם דוד מנחם עושה שימוש במוסיקה כדי לשלב עולמות שונים כדוגמת הפיוט, ההלכה והציונות הדתית. הוא מאמין כי בכוחה של המוסיקה להביא לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני, על ידי כך שתשבור את המחיצות בין שני הצדדים, ותקרב ביניהם.