זוכי 2022

לועדת הפרס היתה עבודה קשה במיוחד השנה לאור פריחתם של ארגונים ומיזמים המקדמים את האחדות והסובלנות בחברה הישראלית.

בקטגוריה המקומית - בשביל הבנים הדרוזים

בקטגוריה המקומית הוענק הפרס ל"בשביל הבנים הדרוזים" מיזם שמנציח בדרך של חיים את חללי העדה הדרוזית שנפלו במשמרתם על הגנת המדינה. בין השאר, העמותה מקיימת אחת לשנה את "מירוץ בשביל הבנים" – מירוץ ספורטיבי עממי המיועד לכלל האוכלוסייה, בו משתתפים אלפים מכל מרחבי הארץ ומכל גווני הציבור בישראל.

סרטון: בשביל הבנים הדרוזים

בקטגוריה הארצית - רשת מיתרים

בקטגוריה הארצית הוענק הפרס ל"רשת מיתרים" אשר קמה במטרה לאפשר למגוון רחב של אוכלוסיות על הרצף היהודי-ישראלי, לחיות יחד וללמוד בצוותא באקלים חינוכי מיטבי, המאפשר לכל אחד ואחת לעצב את זהותם, ועל כן מסייעת בהקמה ובליווי של קהילות מעורבות ומסגרות חינוכיות משלבות.

סרטון: רשת מיתרים

בקטגוריה הארצית - קהילות שרות פיוט וניגון

הפרס השני בקטגוריה הארצית הוענק לעמותת "קהילות שרות פיוט וניגון" אשר פועלת על מנת לחשוף, להציג וללמד את מגוון מסורות הפיוט של כלל עם ישראל, לקהלים מגוונים ביחד: נשים, גברים, חילונים, דתיים, חרדים ומסורתיים, בני עדות וזרמים שונים, צעירים ומבוגרים, זאת כדי לאפשר יצירת דיאלוג מפרה ומאחד ביניהם דרך מדרש, פיוט ושירה.

סרטון: קהילות שרות פיוט וניגון

בקטגוריה הבינלאומית - גב' שירה רודרמן

בקטגוריה הבינלאומית הוענק הפרס לגב' שירה רודרמן, יזמית, משקיעה ופעילה חברתית, אשר מכהנת כמנכ”לית של קרן משפחת רודרמן. הקרן פועלת לחיזוק אחווה ושותפות הגורל בין כל חלקי העם בישראל ובין ישראל לקהילות היהודיות בארה"ב, מתוך חיבור למורשת העם היהודי.

סרטון: שירה רודרמן

בקטגוריית החינוך - בית הספר אחדות ישראל אח"י תקוע

הפרס הראשון בקטגוריית החינוך הוענק לבית הספר אַחְדוּת יִשְׂרָאֵל – אֵחַ"י, שבישוב תְּקוֹעַ, חלוץ בהיותו בית ספר משותף לדתיים וחילוניים, על פני רצף רחב (כולל חרדים). בביה"ס לומדים 630 תלמידים ותלמידות, מתוך תפיסת מציאות של מלכתחילה ולא "בדיעבד". היכרות של חלקי החברה אלה עם אלה, הם תנאי ליכולת שלנו להצמיח דור בעל יכולת לשיח משותף, לתרבות דיון, להבנה של האחר וכאמור – לאחדות ישראל.

סרטון: בית הספר אחדות אח"י תקוע

בקטגוריית החינוך - עמותת אפשר אחרת

הפרס השני בקטגוריית החינוך הוענק לעמותת "אפשר אחרת",  הפועלת ככוח מאחד אשר מאתגר את הקרעים הקיימים ביחסי יהודים וערבים בישראל. החזון שלה הוא לאפשר שינוי דרך יצירת מפגש אישי וישיר בין האנשים עצמם. להפחית חששות ודעות קדומות, ניכור, חשדנות ועוינות ולהחליפם בסובלנות, הבנה, אמון, כבוד ומחויבות עמוקה לשותפות רב תרבותית בין ערבים ויהודים.

סרטון: עמותת אפשר אחרת

בקטגוריית החינוך - רשת חינוכית "נצח"

הפרס השלישי הוענק לרשת חינוכית נצח, רשת החינוך היחידה במגזר החרדי, שמספקת לתלמידיה חינוך תורני לצד לימודים אקדמיים ותעודת בגרות. היא מעצימה את בוגריה להישאר מחוברים לערכי היסוד של המגזר ולקיום התורה, תוך מתן אפשרות ליצירת עתיד כלכלי מובטח להם ולמשפחותיהם.

סרטון: רשת חינוכית "נצח"