בלוג

בני ברית ישראל

03/2017

פעילות: בני ברית מתמקד בעם ישראל ורווחתו. מטרתו לפעול לאחדות העם. הוא אינו פוליטי, מגזרי או אליטיסטי. 'בני ברית ישראל' בעיקרו חילוני ו-2 לשכות דתיים בירושלים. מכבד את ערכי עם ישרא ל. הסניף בארץ נוסד ב 1888. פועל בכל ימי העבודה הרשמיים. היום מפעיל כ 1500 חברים המאורגנים היטב וביעילות ב'לשכות' חברתיות הפרושֹות על פני הארץ ומאורגנות ב 7 אזורים מנהליים בהם 'מועצות אזוריות'. ערכי הארגון מתָפקדים עדיין ברעננות מאז נולדו.
המבנה הארגוני הגלובאלי פרוס על מדינות העולם כרשת ארגוני בני-ברית מדינתיים. ואלה פורסים מועצות אזוריות המרַכְּזוֹת את הלשכות שבתחומן הגיאוגרפי.
אתה יכול להבין כיאות את הארגון וכיצד הוא קבע את ערכיו, רק כשאתה מכיר את המקום והרקע האנושי בתקופה בה צמח.
ארה"ב ענקית כמו כל אירופה, יהודייה פזורים על שטחים עצומים. גם בכסף, בחוסר אמצעי תקשורת של היום וגם בתלאות נסיעה, הם היו רחוקים זה מזה וממרכז העניינים הפוליטי באירופה דאז. 54 שנים לפני הקונגרס הציוני הראשון. המניע להקמת הארגון היה הרצון העז להיחלץ ממעגל חוסר האונים של היהודים המפוזרים בין הגויים, מושפלים ונרמסים. שום סיוע חיצוני לא קיים ולא נראה שיהיה. ההבנה שהתגבשה הייתה, שהיהודים לא יוכלו למצוא כוח אלא רק בתוך עצמם.
בבני ברית, ערך האחדות נקבע כערך הראשון והמרכזי של הארגון. האחדות מאפשרת התארגנות, המאפשרת ליהודים לצבור לעצמם כוח חברתי בעל יכולת. עם אחדות מאורגנת היטב וקשר יעיל חובק עולם בין כל השבטים, הפלגים והדרגים בעם, יוכל עם ישראל להשתחרר מן הפאסיביות שאִפיינה אותו תקופה כה ארוכה, לעמוד על זכויותי ולהגיב באופן פעיל מול רודפיו האנטישמים.
ערך ה"אחדות" נקבע כערך מרכזי ועליון עם יסוּד הארגון.
ה 'אחווה' היא החברוּת בין האנשים. בלי אחווה אין אחדות אמיתית. האחווה אינה אלא אחדות ברמה האישית בינינו. ה'אחווה' היא הבסיס לאחדות, ולכן נקבעה כערך השני של בני ברית.
הערך השלישי, ה "עזרה לזולת", נתפס כעשייה התנדבותית מגוונת בשטח בתחומי העזרה לעם, למדינה, לקהילה ולנזקקיה. ה'עזרה לזולת' מוּנעת מתוך ביטוי אישי פנימי ולכן היא הביטוי של האחדות. העזרה לזולת רוּבָּה ככולה היא התנדבות הנעשית בשטח. הארגון רואה את עצמו כמי שמוביל את אנשיו לעשייה ביצועית במקום הנדרש. אחת מזרועותיו הביצועיות שהקים הארגון, היא הליגה למניעת השמצה. היא זו הפועלת מול האנטישמיות בהיקף עולמי.
זרועות הפעולה הן בהיקף עולמי. זרוע אחרת היא – "בתי הלל". היא באה למקורות ההתבוללות, בקמפוסים של אוניברסיטאות רבות בעולם ופועלת מול ההתבוללות המאיימת על הנוער היהודי הבוגר. היא מזמנת לסטודנטים יהודיים מועדונים בילוי וחוגים, כדי למשוך אותם לאחדות יהודית, בִּמקום שילכו למועדוני הגויים. זרוע אחרת היא הB.B.Y.O. המִתְאמֶצת לשמור על אחדות הנוער היהודי בתפוצות מול ההתבוללות של הנוער היהודי הצעיר. היא פועלת כתנועת נוער עם דגש על מחנות קיץ, אליהם מובאים הרבה מדריכים מישראל.
האם פעולותינו בישראל משפיעות בסביבתן? – בהחלט כן!. רק צריך עוד.
פוליטיקה היא זכותו של כל אחד. אך היא ההיפך מאחדות. לכן, כיוון שהיא פלגנית, לא מקובל לדבר פוליטיקה במפגשי בני ברית. התוצאה הטובה היא ארגון חברתי שתמצא בו חברים יחד זה עם זה, מכל גווני הקשת הפוליטית, המגדרית, העדתית, חילוניים ודתיים ובני גלויות שונות, קשישים וצעירים הלומדים להעריך זה את זה, חיים ביניהם באחווה אמתית ומרגישים שהם עם אחד.

טלפון:03-6918280

דואר אלקטרוני: bneibis@zahav.net.il

תגובות

רוברט ואיימי בוק
דוד וסרינה קושיצקי
אירה ואינגבורג רנרט
ג'יי וג'יני שוטנשטיין
רונן הררי
הפדרציה היהודית של ניו יורק (UJA)
יצירת קשר
© 2023 פרס ירושלים לאחדות ישראל
.
Website by ELILEV.ME | Design by WINSITE