בלוג

ברקאי

03/2017

מטרות הארגון:

החברה הישראלית היא קהילה אחת גדולה, אשר תיבנה באמצעות חיבורן של קהילות מקומיות חסינות, מכילות מאחדות ומגוונות.
כחלק מתפיסת האחדות במדינת ישראל, מאמינים במרכז ברקאי בבניין קהילות תוך חיזוק זהותן היהודית והציונית. קהילה מגובשת תהיה חזקה גם בעתות משבר וחירום, היא יוצרת חוסן אישי, משפחתי וקהילתי, בעת שגרה וגם בעתות חירום.
בברקאי מאמינים במודל קהילתי מודולרי, אשר מגבש בשלב ראשון כל קהילה אזורית בפני עצמה ובהמשך קהילות רבות בכל הארץ לקהילה אחת.
חוסן קהילתי ייבנה בזכות ריבוי סגנונות וגוונים. שונות בין חלקי הקהילה אינה צריכה לאיים על חלקיה, אלא ההיפך. לכן בברקאי פועלים בכל שכבות החברה בפריפריה ובערים הגדולות, בקרב דתיים ובקרב חילונים. מרכז ברקאי יוזם פעילות משותפות בקהילות מגוונות ספרדים, אתיופים ,אשכנזים, דתיים, חילוניים ,עולים חדשים, ותיקים, גברים, נשים, מבוגרים וצעירים.
קהילה אזורית היא כל מי שגר בסביבה הקרובה למוקד המושך אליו את תושבים . לכן בברקאי מפתחים פרויקטים קהילתיים הפתוחים לכל המתגוררים מסביב למבנה ציבורי, בין אם הוא בית כנסת או כל מבנה אחר, מחברים אליו גם את אלה שאינם פוקדים את המקום, באמצעות העמדת הנהגה מכילה ופעלתנית אשר מגיעה לליבו של כל אחד.
כאשר כל יחיד בקהילה ישכיל לחיות עם האחר בקהילתו הוא ידע ליצור את אותה אחדות, ולעשות זאת גם בקהילה הגדולה של החברה הישראלית.

הפעילות במרכז ברקאי כוללת מפגש שבועי של מנהיגי קהילות נבחרים למשך יום לימודים בשבוע למשך שנתיים, סך הכול למעלה מ600 שעות.
במסגרת ההכשרה מנהיגי הקהילות לומדים לעומק את המשמעות של קהילה, כיצד בונים קהילה מאוחדת גם כאשר היא מאוד מורכבת, כיצד מנהיגים קהילה הן בצד הכללי שבה והן ביחס האישי לכל בן ובת קהילה.
בהכשרה מלמדים אנשי מקצוע מהשורה הראשונה שיוצרים אצל המנהיגים מוטיבציה ליצור חזון קהילתי וליישם אתו על ידי פרויקטים מגוונים.
כאשר מנהיגי הקהילה מקצועיים ויודעים לתת מענה לכל פרט ולקהילה ככלל, הם יהיו מסוגלים ליצור אחדות שתשפיע על כל הסביבה.

טלפון- 0527728300

אימייל- rabbidavidfine@gmail.com

אתר- http://www.israelrabbis.org/

תגובות

רוברט ואיימי בוק
דוד וסרינה קושיצקי
אירה ואינגבורג רנרט
ג'יי וג'יני שוטנשטיין
רונן הררי
הפדרציה היהודית של ניו יורק (UJA)
יצירת קשר
© 2022 פרס ירושלים לאחדות ישראל
.
Website by ELILEV.ME | Design by WINSITE